''Je starší, takže má pravdu!''

6. července 2017 v 18:33 | Adél
Opět si sem jdu vylít svou vztekem naplněnou dušičku. Dnes nás doma navštívili příbuzní, které jsme již nějakou tu dobu neměli možnost potkat. Jednalo se o strýce a tetu. Abych byla upřímná, celkem jsem se těšila, což je u mě vzácnost. Z dětství mám s nimi krásné vzpomínky, proto jsem čekala, že z jejich návštěvy budu mít dobrý pocit. Ovšem mýlila jsem se.

Bylo to celkem příjemné setkání, samozřejmě 90% času jsme mluvili o mně a o tom, jak moc jsem vyrostla a jak je ze mě krásná mladá dívka. Zbytek času zabraly strejdovy vtipy, jenž opakuje celý svůj život, aby se však necítil trapně tak se jim celá rodina stále celé ty roky směje. Po společném obědě začala konverzace o různých vážných tématech a to byl ten zlomový bod.
Nebudu tu udávat přesné příklady, ale cokoli jsem řekla, tak mi bylo zbytkem rodina vyvráceno se slovy ''Ale ne, teta má pravdu''. Nemohla jsem vyjádřit svůj vlastní názor a to bych očekávala, že to bude právě má rodina, která bude mé názory chápat a podpoří mě.
Po chvíli mi bylo řečeno, že teta a strýc jsou starší, takže bych je měla respektovat a neodmlouvat. Počkejte, to jako vážně? Takže to, že se narodili o několik let dříve, než já, určuje to, kdo má pravdu a kdo ne? Já je respektuji. Vždy jsem měla respekt ke starším lidem. Ale tohle mě opravdu zaskočilo. Pár lidí mi už tuto situaci popisovalo, já si ale říkala, že přehání a nic tak hrozného to nebude. Ale když jsem to zažila na vlastní kůži, změnila jsem názor. Chápu, že mají o mnoho více zkušeností, než-li já, to však neznamená, že moje připomínka postrádá smysl. Sama mamka za mnou po jejich odjezdu přišla a řekla, že jsem v hodně věcech měla pravdu, ale raději mám příště mlčet. Což opravdu není můj styl a když mám co říct, tak to řeknu.

Je určitě důležité respektovat starší lidi, ale do nějaké míry. Přece jenom žijeme ve svobodné zemi a každý z nás má právo říct svůj názor. To, že někdo prožil více věcí a byl na více místech, ještě neznamená, že mluví vždy pravdu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama